Vyrábíme pro vás české pelety a brikety Saverbrik

Již více než 8 let v naší továrně v Přepeřích u Turnova vyrábíme brikety z čistého kartonového papíru, dřevní štěpky a pilin. Našich 19 hendikepovaných kolegů v roce 2017 zpracovalo neuvěřitelných 5 150 tun vstupní suroviny a od té doby číslo neustále roste. Do našeho portfolia patří také dřevní pelety té nejvyšší kvality ENplus A1, podpalovač a třísky.

Certifikace-drevni-pelety-saverbrik

O-nas-SAVERBRIK výrobce pelet a briket

Začínali jsme v roce 2011 v malé pronajaté místnosti

První papírové brikety vznikly v malé pronajaté místnosti velké cca 150 m2, kde jsme pomocí drtiče a lisu vymysleli první výrobní technologii. Vyrobené brikety zabíraly spoustu místa, proto nám brzy začalo být těsno a pronajali jsme si další sklady, tentokrát na nádraží. V roce 2012 jsme začali rozšiřovat i samotnou výrobu, protože si nově použité technologie vyžadovaly větší prostor.

Rozrostli jsme se z původních stovek metrů čtverečných na dnešních cca 12 500 m2 ve vlastním výrobním areálu v Lažanech u Turnova, kam jsme se přestěhovali v roce 2018.

O-nas-Saverbrik-Briketacek

O-nas-Saverbrik

 

Naše chráněná dílna zaměstnává 80 % hendikepovaných kolegů

Na začátku našeho podnikatelského příběhu stála touha pomoct zdravotně znevýhodněným lidem. Pan Chovančík, zakladatel společnosti CZ BRIK, která je výrobcem značky SAVERBRIK, měl za sebou 20 práce s hendikepovanými klienty. Jeho životní cesty ho spojily se společností, která měsíčně produkovala tuny papírového odpadu bez dalšího využití. Dostal nápad z tohoto odpadu začít vyrábět papírové brikety.

O-nas-Saverbrik

O-nas SAVERBRIK

 

Nekonečná řada úspěchů a překážek

Naše podnikatelská cesta není dlážděna samými úspěchy. Zažili jsme špatně nastavené smlouvy s dodavateli surovin, změnu legislativy, která překazila rozsáhlý plán rozšiřování výroby. Zažili jsme také přesunutí našich výrobků do vyšší sazby DPH, díky které jsme museli zdražit a náš výrobek (čistě papírová briketa) se stal cenově nekonkurenčním. Zvládli jsme celou řadu neúspěchů, abychom mohli okusit úspěch, zájem vás, zákazníků.

 

Kvalita našich výrobků je pro nás na prvním místě

Rok 2014 byl pro nás přelomový, značka Saverbrik se pomyslně odděluje od své mateřské společnosti CZ BRIK a začíná se specializovat pouze na výrobu eko topiv. CZ BRIK se naopak soustředí pouze na recyklaci surovin. Ve stejném roce vedle čistě papírových briket NIGHT začínáme vyrábět směsné brikety MIXI a dále pak čistě dřevěné brikety WOOD.

V roce 2016 uvádíme na trh naše první certifikované pelety nejvyšší třídy ENplus A1. Dnes díky vaší poptávce vyrábíme 3 druhy briket, grilovací dřevěné brikety, dřevitý podpalovač, zátopové třísky a distribuujeme pelety.

Všechny naše produkty vyrábíme bez použití chemie, z čistých přírodních surovin.

CZBRIK-vstup-SAVERBRIK

Neusnuli jsme na vavřínech, testujeme, zlepšujeme a vyvíjíme vlastní technologie pro briketování a peletování tak, abychom našim zákazníkům přinášeli ekologické brikety a pelety.