Naše brikety a pelety jsou certifikované

Jsme hrdí na český původ, na to, že pomáháme hendikepovaným a také na kvalitu našich produktů. O kvalitě produktů nejsme jen my sami skálopevně přesvědčeni, ale nechali jsme produkty také certifikovat nezávislými zkušebnami.

Saverbrik-kvalitu-surovin-kontrolujeme-rucne

O-nas-SAVERBRIK výrobce pelet a briket

 

Brikety Saverbrik jezdí na zkoušku do Brna

Všechny brikety Saverbrik se pyšní osvědčením ze Strojírenského zkušebního ústavu v Brně, které potvrzuje parametry uvedené u jednotlivých produktů. Co to znamená? Všechny typy našich briket prošly přísným testováním výhřevnosti, hustoty, maximálního objemu CO2 i přesného složení. Každý náš výrobek má vlastní certifikát kvality od nezávislé autority, který si můžete prohlédnout i vy.

SZU_Brno

O-nas-Saverbrik

 

Certifikace ENplus A1

ENplus je celosvětově uznávaná certifikace, která ručí za stálou kvalitu produkce a skladování dřevních pelet, která je pravidelně cca 2x do roka kontrolována nezávislými komisaři. Certifikované pelety neničí kotle a životní prostředí. Pelety z kategorie A1 jsou bez chemie a kůry s minimem popela. Jen čisté voňavé dřevo, které je vedlejším produktem dřevozpracujícího průmyslu. Pelety Saverbrik obdržely nejvyšší certifikaci ENplus A1.

Certifikace-Saverbrik

O-nas SAVERBRIK

 

Průběžná kontrola

Při výrobě probíhají další průběžné kontroly. Kontroluje se každá výrobní šarže: zkouška odrolu, vlhkosti na odpařovacích váhách… Průběžnými školeními prochází také personál, aby nemohlo dojít např. k záměně surovin. Pečlivě je dohlíženo na skladování surovin i finálního produktu. Více o přísné kontrole certifikace ENplus A1 se můžete dočíst zde na stránce Klastru česká peleta.

V Saverbriku navíc provádíme interní testování, vyvíjíme nové produkty tak, abychom Vám, zákazníkům, přinášeli jen tu nejvyšší kvalitu, kterou si sami ověříme.

 

Není chemie jako chemie

Ačkoliv je dnešní svět vystavěn z chemických prvků, ty umělé, zdraví a životnímu prostředí škodlivé, mají do našich výrobků vstup zakázán. Náš základní postoj k ekologii je jasný a neoblomný. Moderní ekologické topivo jde vyrobit přírodně, jen se člověku musí chtít. A nám se chce.

  • Brikety lisujeme pod vysokým tlakem, abychom nemuseli přidávat žádná chemická lepidla a pojiva.
  • Používáme pouze chemicky neopracované dřevo z druhotného zpracování tzn. suroviny, které by jinak již těžko našly zpracování.
  • Do dřevitého podpalovače přidáváme parafín, který pochází také z přírody.
  • Všechny výrobky vyrábíme pouze z českých surovin v české chráněné dílně v Přepeřích, značka Saverbrik je 100% v českých rukou.

Přijďte osobně vyzkoušet kvalitu.

Certifikace-Saverbrik

Certifikáty z nezávislých zkušebních ústavů: