grilujte-lehce-zdrave-bez-koure

Zdravé grilování? Vyhněte se kouři a vysokým teplotám

Jarně-letní počasí  je v plném proudu a vůně grilovaných pochoutek se line vzduchem. Nechce se vám asi trávit hodiny v kuchyni, a tak raději rozbalíte gril, posedíte s přáteli a navrch si pochutnáte.

Volba vypadá jasně, ale odborníci bijí na poplach. Grilované pochoutky se lehce změní v tiché zabijáky. Stačí nevhodný postup a nekvalitní pomůcky a z voňavé delikatesy máte rázem zásobárnu karcinogenů.

Jak vznikají karcinogeny v grilovaných pokrmech?

Karcinogeny jsou látky, které napomáhají rakovinnému bujení v těle. Při grilování vznikají převážně dvojím způsobem. Odkapávající tuk stéká na žhavé uhlíky, kde se promění v nezdravý kouř, který záhy stoupá zpět k lahodným delikatesám. Čím více podobného kouře okolo grilovaného jídla projde, tím více se do něj vstřebá rakovinotvorných látek.

Dalším zdrojem karcinogenů jsou připálené černé kousky na grilovaných potravinách. Vznikají díky vysokým teplotám na grilu a na grilovaných pochoutkách se bohužel vyskytují až příliš často. Pro naše tělo představují pohromu.

V neposlední řadě do grilovaných pokrmů přecházejí všechny chemikálie, které při grilování používáme. Žádná vás nenapadá? Najdete je třeba v tekutém podpalovači nebo jako příměs v nekvalitním grilovacím uhlí. O tom, jak poznat kvalitní grilovací uhlí nebo brikety jsme psali v tomto článku.

Můžeme učinit grilování zdravějším?

Rozhodně ano, ale jak?

Zabraňte odkapávajícímu tuku stékat na žhavé uhlíky

Nejvíce paseky nadělá na grilovaném jídle kouř, který vznikl z odkapávajícího tuku. Možností, jak se mu bránit, je hned několik.

  • Grilujte libové maso a vyhněte se tučným a prorostlým kouskům.
  • Maso umístěte na grilovací tácky, které kapající tuk zachytí.
  • Používejte gril se speciálním kanálkem na stékající tuk

Rozpalte to zdravě

Nejobtížnější část grilování přichází při roztápění grilu. Kdo si chce práci ulehčit, použije tekutý podpalovač, který jednoduše zapálí. Ale pozor. Do úplného vyhoření může uvolňovat tekutý podpalovač nežádoucí chemické látky.

Jde to i zdravěji? Můžete si naštípat třísky z čistého dřeva, nebo použijete tuhý dřevitý podpalovač, jehož vyhoření si velmi snadno zkontrolujete. Na obrázku vidítě, jak již za 6 minut můžete s několika málo kousky roztopit potřebný oheň. Zeleně jsou označeny naše nové grilovačky. Vlevo od nich pak původní složení. Vpravo pak konkurence v podobě dřevních briket a černou barvu má grilovací uhlí konkurenční značky.

Základem je dobře připravený gril – nejdřív vytvořte žhavé uhlíky, pak grilujte. Nadbytek kouře není žádoucí.

Více o našem dřevitém podpalovači si můžete přečíst zde.

Grilujte při teplotě do 180 ˚C

Při tepelné úpravě tuků mějte vždy na paměti tzv. bod zakouření. Ten udává teplotu, při které začíná daný tuk kouřit a mění se jeho chemická struktura. A co je nejdůležitější, vznikají rakovinotvorné látky. U některých živočišných tuků je tato teplota stanovena na 183˚C. Je možné ohlídat teplotu grilování? Jednoduchý způsob představují speciální grilovací brikety, které prošly testováním teploty.

Nové grilovací brikety Saverbrik jsou v testu označeny zeleným obdélníkem. Již po 18 minutách hoření dosahují vysokých teplot, ale nepřepálí pokrm.

Přemýšlíte, kde nejblíže koupit naše grilovačky, abyste je mohli vyzkoušet? Vyzkoušejte mapu na stránce Kde koupit.

Na topivu záleží

nezdravy-dym-nad-grilovanimNa první pohled není mezi topivy na gril velký rozdíl. Vybrat si můžete uhlí a brikety z různých materiálů. Podle některých odborníků je právě topivo důležitou ingrediencí, která má zásadní vliv na výslednou chuť pokrmů. Svou roli ale hraje i s ohledem na naše zdraví.

Zdrojem karcinogenů je i samotný kouř, který se z topiva uvolňuje. Pokud navíc grilovací brikety obsahují nezdravé příměsi, je škodlivý účinek o to větší.

Jak vybírat topivo na gril? Hlídejte si složení topiva, které kupujete. Především levné varianty často obsahují i látky, které našemu tělu radost neudělají.

Přečtěte si článek o druzích topiv na gril, dozvíte se, jaký je rozdíl mezi dřevěnými grilovacími briketami, dřevěným uhlím a jaké nástrahy přináší topení grilovacím uhlím.

Naše Grilovací brikety mají unikátní složení: pouze čisté dřevo a přírodní surovinu vápenec. Díky tomuto složení hoří při optimální teplotě a neuvolňují mnoho kouře.

Více o Grilovacích briketách Saverbrik a nezávaznou poptávku najdete zde.

Skvělé přírodní hnojivo na trávník jako bonus

Řešíte, kam uklidit zbytkový popel? Asi tušíte, že popelnice není to správné místo, ale patří do bio odpadu? Ano, používáme čisté přírodní suroviny, a tak vychladlý popel můžete vysypat také do bio odpadu. To nám však připadá škoda, ideální je rozsypat popel rovnoměrně po trávníku a za pár týdnů uvidíte, jak mu toto přírodní hnojivo dělá dobře. Na chemické hnojení na své zahradě tak můžete zapomenout.