moderni-drevity-podpalovac-saverbrik

Moderní dřevitý podpalovač chytne i vlhký

Za kvalitou svých výrobků si stojíme, a potvrzují nám to i čím dál více naši zákazníci se svými tipy, co vše naše výrobky dovedou J.

Vznikl z toho malý test, na víkend s dětmi pod stanem jsme známého vybavili naším podpalovačem a sirkami. Do batohu se brikety nevejdou, proto měl dovoleno rozdělat oheň „čímkoli“, co v lese najde, tedy i mokrým dřívím.

Výsledek testu – podpalovač chytne i za deště

Náš tatínek Aleš použil pouze jeden kus podpalovače a ohýnek rozdělal z čerstvých jehličnatých větévek, které byly plné vody. Ostatní akci hlasitě komentovali „to přeci nemůže chytnout“.

Proschlé chrastí prostě nebylo po ruce, no částečně test ovlivnil fakt, že probíhal během deštivého víkendu, ale to bylo pro náš pokus lepší. O to víc Aleš ocenil, že oheň chytil ihned aniž by musel přifoukávat extra kyslík nebo použít jiné trempařské fígle. A pak už stačilo přidat větší polínka a děti mohly začít opékat buřty.

Po testu nám jedno z dětí – desetiletá tábornice Adélka hlásila: „Tátovi stačil jen jeden podpalovač a hořelo to skvěle!“.

A co je náš trik, že podpalovač chytne ihned a hoří i navlhlý?

Na jeho výrobu používáme pouze dokonale proschlé dřevo bez chemie, prostě čistá příroda. Surovinu pak napustíme parafinem, který dřevěná vlákna dokonale obalí a zakonzervuje.

Výsledkem je podpalovač, který si pochvalují zejména vodáci.

I ti nejlepší totiž čas od času loď převrátí a večer ocení rychlé rozdělání ohně, našemu podpalovači totiž nevadí, že se také trochu vykoupe.

Mrkněte na více informací o podpalovači.