Přikládání SAVERBRIK brikety do krbu

Jak správně topit v krbu

V době kamenné bylo třeba obstarat suché dřevo, připravit troud a křesat dvěma kameny o sebe. Pokud nemáte po ruce sirky nebo zapalovač, může se i dnes tato metoda v přírodě hodit.

V běžném životě se však vyplatí použít několik vychytávek, které pravidelné podpalování ohně v krbu usnadní. Vrhněme se na tipy, jak správně zatopit, aby vám oheň dělal radost.

 

  1. Oheň rozdělejte pomocí dřevěných třísek a podpalovače – ty české, kvalitní najdete u nás.
  2. Do hořícího ohýnku přidejte brikety, množství dle potřeby a typu topeniště. Brikety SAVERBRIK žhnou tj. hoří malým plamenem.
  3. Popelnavost našich briket je 10 – 13 % dle typu. Popel je velmi vhodný jako hnojivo na zahradu – trávník poroste jedna báseň.

A jak vypadá takové topení v krbové vložce či krbu v praxi?

Díky moderním vychytávkám, suchým dřevěným třískám a podpalovači, se vám podařilo zapálit oheň. Nestačí pouze podpalovač, ten nevytvoří žhavé uhlíky.

Na uhlíky přiložte briketu. Nezapomeňte do krbu pustit dostatek spodního vzduchu, aby se brikety rychle rozhořely. Čas od času (1x za 1,5-2 hodiny) prohrábněte topeniště.

SAVEBRIK-roztopeni_krbu
Topeniště před vložením brikety
Briketa přiložená do topeniště

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAVEBRIK-horici-krb-brikety-po-30-minutach
Briketa pro 30 minutách hoření
Briketa po 90 minutách stále hoří

 

 

 

 

 

 

 

 

Po 150 minutách je stále patrný zbytek žhnoucí brikety, přidejte další briketu dle potřeby

Topení briketami v kotli

Roztopte topeniště dle návodu výše. Přívodem vzduchu a roštováním regulujete dobu hoření a okamžité uvolňování tepla.  Zaroštujte jednou za čtyři hodiny, pokud chcete topit cca na 60°C, pokud preferujete delší uvolňování, neroštujte.