Saverbrik-nocni-papirove-brikety

Denní brikety přes den, noční na noc, to je základ

Z průzkumu víme, že 90 % zákazníků neumí používat noční brikety. A to je škoda.

Noční brikety stojí zhruba o třetinu víc než ty denní. Většina zákazníků však netuší, proč by měli noční brikety zvolit a připlatit si.

Noční brikety přinášejí pohodlí a bortí jednu velkou nevýhodu topení tuhými palivy.

3 výhody nočních briket

1. Přikládá se pouze 1x před spaním

Přes den se topí denními briketami nebo uhlím, jak jsou zákazníci zvyklí. Na noc se pak použijí noční brikety, protože správně vyrobená noční briketa vydrží žhnout zhruba 7 hodin. I po 10 hodinách je stále žhavá. Teplo proto udrží celou noc a ráno se probudíte do tepla.

Při běžném topení uhlím je cyklus přitápění každé 2-3 hodiny, je tedy třeba často přikládat i v noci.

To, že noční brikety dlouho žnou, můžete jednoduše využít i přes den. Ráno, před odchodem do zaměstnání, nebo večer před divadlem, prostě když je potřeba udržet žhavé delší dobu, použijte noční brikety.

2. Na noc stačí přiložit pouze 2-4 papírových briket

Pokud se topí tradičními topivy (denními briketami nebo uhlím) je potřeba na noc kamna pořádně napěchovat, aby žhavé vydrželo až do rána. U papírových briket, které žhnout pomalu a dlouho, však stačí pouze 2-4 kusů. Díky tomu se stává topení nočními papírovými briketami levnější než topení jinými tuhými palivy. Navíc přináší pohodu bez nutnosti v noci přikládat.

Pozor! Příliš mnoho nočních briket znamená příliš mnoho popela, množství žhavého vyšším počtem nočních briket nezvýšíte.

A díky čemu hoří brikety tak dlouho? Je to právě zvolenou surovinou, zároveň jsou papírové brikety slisovány do velmi kompaktního tvaru, který dlouho drží teplo.

Náš tip: Pokud kotel zavřete, brikety budou žhnout opravdu pomalu a vydrží žhavé až 12-14 hodin. Otevřením naopak rychleji vyhoří a budou hořet vyšší teplotou.

3. Ráno není třeba podpalovat, popel je stále žhavý

Papírové brikety vytváří dostatek popela, který vydrží do rána žhavý, stačí ho jen proroštovat a přiložit denní brikety, není potřeba zatápět. Schopnost udržet teplo celou noc je ovlivněna tvarem brikety a materiálem, ze kterého byla vyrobena. Obecně platí, že čím větší a kompaktnější briketa je, tím déle vydrží hořet a žhnout. Z materiálů se používá například rašelina nebo kůra. My však používáme k výrobě nočních briket materiál ještě účinnější, který jsme objevili díky našemu vývoji, čistý kartonový papír.

Proč netopit nočními briketami každý den

Papírové brikety jsou skvělé pro noční topení, protože déle žhnou, a ještě ráno je popel žhavý.

Nejsou však vhodné pro denní topení, protože jejich výhřevnost je nižší než u těch dřevěných. Plamen papírových briket je lidově řečeno menší a pocit tepla může být nižší. Navíc tvoří více odpadového popela.

Jsou však ideální pro kombinaci s denními dřevěnými briketami WOOD nebo směsnými MIXI.