grilovačky_Saverbrik

Čím zdravě topit pod grilem? Uhelným prachem nebo dřevem?

Zatopit pod grilem můžete vedle elektřiny a plynu také dřevěnými briketami, dřevěným uhlím a grilovacím uhlím. Jaký je v nich rozdíl a které přinášejí zdravotní rizika? Legislativa nám v této oblasti příliš nepomáhá. I přestože se jedná o úpravu pokrmů, české právo nijak nespecifikuje kvalitu nebo kategorii těchto topiv. Navíc grilovací topiva nemusí na svém obalu uvádět složení a zákazník tak vlastně nemá šanci dozvědět se víc. Pojďme si v pojmech udělat jasno.

 

Dřevěné brikety – ano zdravému grilování

Kvalitni-drevene-grilovaci-brikety-Saverbrik

 

Dřevěné brikety se vyrábí ze dřeva. Do směsi se přidává přírodní surovina vápenec pro zlepšení vlastností hoření a také škrob jako pojivo, ten je také přírodní. Brikety se lisují za studena do cca 60­ °C. Výsledkem je kombinace přírodních surovin, které mají optimální vlastnosti hoření a pokrmům dodávají chuť a vůni po dřevě. Záleží nám na kvalitě, a proto naše dřevěné brikety Saverbrik vyrábíme přesně tímto způsobem.

 

 

Proč se do dřevěných briket přidává škrob?

Škrob se do dřevěných briket přidává v minimálním množství (většinou kolem 1 %), je to vynikající přírodní pojivo. Pro tuto svou vlastnost je přidáván také do potravin.

A co vápenec?

Tato přírodní surovina pomáhá „vyladit“ vlastnosti dřevěných pilin. Díky vápenci dřevěné brikety rychle žhnou, dlouho hoří, a hlavně při optimální teplotě, která nedovoluje pokrmům se přepalovat.

Na trhu se čas od času můžete potkat také s grilovacími briketami extrudovanými. Ty se lisují při teplotě přes 100 °C, dostávají tak přepálený tmavý povrch. Díky extrudaci mají vyšší měrnou hmotnost (jsou více slisované). Tyto brikety jsou také vhodné pro zdravé grilování.

Pokud pro své grilování používáte dřevěné brikety, stačí vám čistý dřevitý podpalovač, žádnou chemii používat nemusíte.

 

Dřevěné uhlí – ano pro zdravé grilování

 

Dřevěné uhlí je vhodné na gril, protože se vyrábí oxidací dřeva, tedy vypálením v milířích, kvalitní dřevěné uhlí je bez dalších příměsí a pojiv. Možná si ještě pamatujete milíře v krásné české pohádce Pyšná princezna. Kvalitní dřevěné uhlí tedy neobsahuje nezdravý uhelný prach.

 

 

 

Jak poznáte, že držíte v ruce kvalitní dřevěné uhlí?

Čisté dřevěné uhlí bez příměsí poznáte zejména podle jeho formy. Jsou to větší soudržné kusy, na kterých vidíte strukturu dřeva, protože se jedná o vypálené dřevo. Nejsou to maličké kousky či prach. A nezapomeňte, kvalitní dřevěné uhlí „vrže“.

 

Grilovací uhlí – nevhodné pro zdravé grilování

grilovaci-uhelne-brikety

 

Grilovací uhlí je kamenem úrazu, protože může obsahovat velké množství uhelného prachu, který přináší nezdravé složení. Zde nás dohnala díra v legislativě, která grilovací uhlí vůbec neupravuje. Na etiketě tak čtivý spotřebitel nic nezjistí, protože chlubit se nekvalitním složením bude málo který výrobce.

 

 

Výrobci přidávají uhelný prach do grilovacího uhlí i ve velkém množství

A proč výrobci uhelný prach do grilovacího uhlí přidávají, a to někdy až ve 30 %? Důvod je jednoduchý, uhelný prach je levný. Je to právě uhelný prach, který z grilovaného pokrmu dělá nezdravou dobrůtku, protože uvolňuje množství chemikálií. 

Jak poznat nekvalitní grilovací uhlí?

Ne všechno grilovací uhlí je úplně nevhodné. Z etikety to však nepoznáte, až po jeho zapálení.

 

Pár triků jak zjistíte, že se jedná o nekvalitní grilovací uhlí

  1. Nekvalitní grilovací uhlí výrazně kouří
    Čím více prachu a příměsí obsahuje, tím více kouře při zahoření/rozhořívání.
  2. Kouř má tvar i barvu podobnou dýmovnici (hustý, hutný, bílý až do žluta) a to díky síranům.
    Je to těžký kouř, který jde dolů – je velmi podobný tomu, který vychází z komínů domů při topení uhlím.

Čisté dřevěné uhlí má žhavý, skoro „průhledný“ kouř, který stoupá nahoru.